Siirt’in yardımına koştuk

Siirt’in yardımına koştuk

Siirt’te AFAD’ın kurulduğu 2009 yılından günümüze kadar gerçekleşen 177 afet ve acil durum olayına (heyelan, su taşması, boğulma, mahsur, trafik kazası, kayıp vb.) hızlı ve etkili bir şekilde müdahale ettik. Bu olaylarda 269 vatandaşımızı kurtardık.

 

AFAD BÜYÜYOR

2009 yılında 11 olan toplam personel sayımızı 2016 yılında 33’e yükselttik. Afet ve acil durum hallerinde kritik öneme sahip arama/kurtarma personel sayımızı da 3’ten 8’e çıkardık. Aynı dönemde arama ve kurtarma araçlarımızın sayısını da 2’den 6’ya yükselttik.

 

PERSONEL SAYISI

2009   11

2016   33

 

VATANDAŞLARIMIZA AFET VE ACİL DURUM EĞİTİMİ VERİYORUZ

Afet yönetiminde eğitim faaliyetlerine büyük önem veriyoruz. Afet ve acil durumlara vatandaşlarımızın hazırlık ve farkındalık düzeyini artırabilmek amacıyla çeşitli konu başlıklarında bu güne kadar 29.500 vatandaşımıza eğitim verdik.

 

EVİNİ YAPANA DESTEK OLUYORUZ

Yatırım faaliyetleri kapsamında ilimize 1,6 milyon TL yatırım harcaması gerçekleştirdik. Evini Yapana Yardım (EYY) uygulaması ile 48 hak sahibine yapılarını yenileme imkânı sağladık

 

MUHTAÇLARA KUCAK AÇTIK

Güney komşumuz Suriye’den gelen mazlumlara kapımızı açtık. Siirt’te 3.101 Suriyeliyi misafir ediyoruz. Suriyeli kardeşlerimizin eğitimden sağlığa kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz.